WEDI konstrukční desky

Deskový systém pro stavbu příček, tvarů, podlah, stropů. Lego pro dospělé.

WEDI jako příčka

WEDI konstrukční deska – XPS voděodolná deska potažená vysokopevnostním lepidlem s perlinkou.

Stěny místností, příčky v bytě, vyrovnání stěny, izolace. Příklad: chceme do budoucí či stávající koupelny vestavět samostatné wc nebo sprchu, či zástěnu se zrcadlem za níž je sprcha. Rovnou na obklad podlahy a stěny přilepíme WEDI desku 50mm, podle stropu použijeme desky až 2600mm vysoké. Desky mají standardně 600mm šíři, lepíme na sebe lepidlem wedi610. Po vyschnutí přetáhneme spoje páskou s lepidlem rovnou lepíme obklad. Do desek můžeme natahat rozvody vody a el. Do sprch není potřeba další hydroizolace, rovnou obklad na voděodolné wedi. Celou koupelnu zvládnete ve dvou za jeden den. Potom přijde obkladač…

wedi
Vestavná vana? Vytvoříme dle vlastní představy a obložíme mozaikou. Kulatá sprcha? – wedi flex pro zahnuté stěny. Vlastní tvar stolku? Podhled? No problem.  Stěny po obložení mají vč. obkladu kolem 80mm, jsou pevné, izolují hluk. Standardní stěna  bude min 120-160mm.

Opomínaný stavení systém XPS desek který soudruzi na západě úspěšně používají již desítky let. Desky pro páry používáme o síle 50mm pro volně stojící příčky a 20-30mm pro srovnání stávajících zděných stěn. Desky o základním rozměru 2500x600mm slouží jako izolace, přerušení tepelného mostu a ve verzi s parobrzdou jako stavební dílce pro parní lázně. WEDI dodává i doporučená lepidla, pásky a izolační komponenty pro specifické (parní lázně) i běžné projekty (koupelny,bytová jádra,atd).

WEDI v koupelně

Specializovaný program pro stavbu sprchového koutu. Spádová deska rovnou i s vpustí. Snad v koupelně asi najde největší upotřebení, vzhledem k tomu že většina povrchů bude obložena keramikou, jsou ideální wedi desky pro stavbu tvarů a to klidně komplikovaných všude kde by zdivo znamenalo problém, složitost a časovou náročnost.

Malý příklad z praxe

Renovace koupelny ve 4 patře podkrovního bytu bez výtahu. Potřeba: Vymlácení staré koupelny, kompletní rozvody, podlaha s topením, vyrovnání stěny, obklady, vybavení, sprchový kout, vestavěná vířivá vana. Vybourání a odnosu jsme se nevyhnuli. Potom nastoupili zedníci, vynošení betonu nářadi a sebe k místu, klasický mokrý stavení postup, lití, stěrka. Pote jsme přišli zaměřit sprchu (uzavřený sprchový kout s párou). Povídám, chlapi nechcete to celé srovnat od nás?! Podlahu máte, uděláme Vám vyrovnání stěn, schováme geberit, zaklopíme vanu, uděláme vyvýšenou sprchu a na závěr osadíme skla. Výhoda? Nebudeme čekat na vyschnutí lepidel a zdiva, nebudete nosit do čtverky na zádech asi 800kg materiálu, nebudeme dělat bordel na celý barák, nebude tolik odpadu a budeme dřív inkasovat 😊 . A cena? Nižší, protože cena 20mm desky za m2 je cca 500.- kč a pokládka jedné je asi 10min. Dává se na lehce očištěnou stěnu nebo rovnou na napenetrovanou omítku pokud drží. Kdežto ruční vystěrkování = doprava a příprava materiálu, omítníky, čekání. Materiál bude levnější  o pár korun (pul pytle vyrovnávky) ale hlavně časově delší, čas práce je nejdražší. Podlaha ve sprše wedi spádová deska s podlahovou vpustí. Záklop vany 30mm desky. Připraveno na obklad za cca dva dny celá koupelna. Páni kluci stavitelé usoudili že wedi je cesta. Cesta jak dělat rychle přesně a kvalitně s ušetřením fyzické námahy a ve výsledku i lepší obchod. A jedna věc navíc, použitím wedi desek jsme celou místnost izolovali jak hlučně tak tepelně, tudíž temperace koupelny bude do budoucna výrazně levnější. Léto 2019 ve Zlíně.

Níže kompletní domácí wellness z wedi, wc, sprcha, para, příčky.